Inspektor Bajro istražio je Bard celtic caffe

Zanimljivi pub sa još zanimljivijom vlasnicom i njenom pričom o prostoru, vremenu i idejom vodiljom kod otvaranja kao i kod vođenja kluba. Magija, komunikacija, ljubaznost i Hirter svjetli ili tamni.


ČINJENICE
: U staroj jezgri grada nalazi se kafić uređen kao pub, ali i mjesto gdje bi umjetnici mogli pronaći svoj kutak za inspiraciju. Bard postoji deset godina. Na njegovom mjestu i prije je bio kafić, ali ne takav poseban kao Bard. Vlasnica se zove Indira Juričić i stvorila je mjesto za razgovor, mjesto magije komuniciranja.

AMBIJENT/DEKOR: Već izvana se da zamijetiti kako je prisutan starinski štih, domaća atmosfera i obilje dobre pive. Terasa je podijeljena u dva dijela. Jedan dio čine visoki drveni barski stolovi za ispijanje piva, a drugi tipični stolovi za ispijanje kave. Pri ulasku s desne strane nalazi se veliki zidani šank koji na prvi pogled podsjeća na krušnu peć, ali specifičnom zaobljenošću tvori upitnik. S lijeve strane se nalazi kat do kojeg vode male i strme stepenice. Taj dio kao da je posvećen suvremenoj fotografskoj umjetnosti. Ostatak prostora ispod kata, ali i ispred šanka zauzimaju stolovi i stolice sa starinskim jastučićima koji pozivaju na ugodno druženje. Zidove krase umjetničke slike i poruke tipa: „See the beauty of growth.
 
RULJA: Većina gostiju izgleda kao da je dolazak u Bard dio njihove svakodnevne rutine. Sve je nekako polupospano i umirujuće. U velikoj gužvi bez pardona se ondje sjedi i po podu i stepenicama i svi pričaju sa svakim.
 
MUZIKA: Barmeni puštaju glazbu po svom izboru. Na šanku je hrpa CD-a među kojima prevladava jazz i keltska muzika. Za nekoga tko nije navikao glazba je prespora, ali taj netko vjerojatno neće ni ići u Bard.

ŠANSE ZA ULET: Po nama su one jednake nuli, osim ako dolazite u velikom društvu koje se ne poznaje u potpunosti, pa onda imate neke šanse za interne ulete. Iako ovdje dolazite na čašicu razgovora, a ne uletavati, WC se može iskoristiti za nova poznanstva.

DRESS CODE: Nitko vam ne bi rekao ništa da se ondje pojavite u pidžami, ali i u odijelu, jer nitko ne gleda na to. Mi smo zatekli frajere u sportskom izdanju, ali i dvoje totalnih alternativaca. Jednostavno odjenite ono u čemu se osjećate najugodnije.

PIĆA: Prebrojavši vrste piva na cjeniku došli smo do broja 43. Cijene se kreću od 12 do 150 kuna, ovisno o rijetkosti i kvaliteti, a količina piva je od 0,33 litre do 0,75 litara. Neke od piva koje su nam zapele za oko su Leffe, Bellevue, Chimay i Dues Brut des Flanders koja je ujedno i najskuplja. Uz pive tu su i vinska karta, žestoka pića, bezalkoholna i topli napitci. Kava je Monte Purpur Supreme i jedna je od najskupljih na tržištu, a postoji i 50 vrsta čajeva.

WC: Kad bi WC opisivali jednom riječju ona bi bila stiskavac. Samim ulaskom nalazite se u muškom WC u kojem se mogu oprati i ruke, iz njega odmah lijevo je ženski WC. Znači prvo odmjerite frajera i onda odete na toalet- dva u jednom, ako ste žensko naravno. Iznad umivaonika nalaze se lampice s resicama koje daju prigušeno svijetlo kao u bordelu, a centar WC-a su velika vrata koja  izgledaju kao da vode nikamo a obložena su naljepnice sa raznim porukama.

PARKING: Najbliži parking je nova garaža „Stari grad“. Ako ne želite da vam pauk digne auto morate odvojiti koju kunu više. Možete parkirati i kod El Ria, pa prošeteti do Barda.

LOKACIJA: Adresa je Trg Grivica 6b, nasuprot crkve Svetog Vida u Starom gradu, a na putu do MUP-a.
 
PROGRAMI: Programa nema jer to mali prostor ni ne dozvoljava.

KLOPA: Iako je Bard pola pub, pola kafić, u svom nazivu nosi samo ime kafić i tada ne podrazumijeva ikakvu ponudu hrane koja je pak specifična za pub-ove. Ne bilo naodmet na stolove i šank postaviti makar kikiriki ili neke druge grickalice koje još više upotpunjavaju domaću atmosferu i posebno dobro idu uz sve pive.
 M.M.